  • FMP200FBE52-6K98
FMP200FBE52-6K98
advertisement
Manufacturer No:
FMP200FBE52-6K98
HK JDW NO:
898-FMP200FBE52-6K98
Datasheet:
FMP200FBE52-6K98
Description:
6.98kOhm, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP200FBE52-6K98
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhm
  • Power (Watts)
    2W