  • FLTWC0311-26-6
FLTWC0311-26-6
advertisement
Manufacturer No:
FLTWC0311-26-6
HK JDW NO:
798-FLTWC0311-26-6
Step5Bar-code shipping tag
FLTWC0311-26-6
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Insulation Material
    Polyester
  • Weight
    1.94kg
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    135°C
  • Packaging
    Bulk
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Jacket Color
    Blue
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.034 (0.86mm)
  • Wire/Cable Diameter
    864 μm
  • Outside Diameter
    864 μm
  • Wire/Cable Color
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    482.6 μm
  • Strand Size
    38 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm