  • FLCY349R74A
FLCY349R74A
advertisement
Manufacturer No:
FLCY349R74A
HK JDW NO:
890-FLCY349R74A
Description:
349.74Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
FLCY349R74A
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.087W 7.50mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    349.74Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm