  • FLCX243R00F
FLCX243R00F
advertisement
Manufacturer No:
FLCX243R00F
HK JDW NO:
890-FLCX243R00F
Description:
243Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
FLCX243R00F
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    243Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.087W 7.50mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±1%