  • FL1P-8NW-1-B12V
FL1P-8NW-1-B12V
advertisement
Manufacturer No:
FL1P-8NW-1-B12V
HK JDW NO:
512-FL1P-8NW-1-B12V
Package:
Datasheet:
FL1P-8NW-1-B12V
Description:
LED BLU 8MM NUT 12VAC/DC STK
Step5Bar-code shipping tag
FL1P-8NW-1-B12V
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    FL1P
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP50
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.3 (185.42mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (8.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    35°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    10mm T-3 1/8