  • FL1P-8NJ-1-G24V
FL1P-8NJ-1-G24V
advertisement
Manufacturer No:
FL1P-8NJ-1-G24V
HK JDW NO:
512-FL1P-8NJ-1-G24V
Package:
Datasheet:
FL1P-8NJ-1-G24V
Description:
LED GRN 8MM NUT 24VAC/DC STK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FL1P-8NJ-1-G24V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    FL1P
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP65
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (8.00mm)
  • Voltage
    24V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    60°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    9.20mm Dia