  • FL1M-6FW-1-G12V
FL1M-6FW-1-G12V
advertisement
Manufacturer No:
FL1M-6FW-1-G12V
HK JDW NO:
512-FL1M-6FW-1-G12V
Package:
Datasheet:
FL1M-6FW-1-G12V
Description:
LED GRN 6MM NUT 12VAC/DC STK
Step5Bar-code shipping tag
FL1M-6FW-1-G12V
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    FL1M
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP65
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.3 (185.42mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    60°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    8.00mm Dia