  • FKP4O103304B00KSSD
FKP4O103304B00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
FKP4O103304B00KSSD
HK JDW NO:
864-FKP4O103304B00KSSD
Description:
330pF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 400V-AC
Step5Bar-code shipping tag
FKP4O103304B00KSSD
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AC RATED VOLTAGE(V):400
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm