  • FKP3J002202B00KSSD
FKP3J002202B00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
FKP3J002202B00KSSD
HK JDW NO:
864-FKP3J002202B00KSSD
Package:
Datasheet:
Description:
220pF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 300V-AC
Quantity:
In Stock : 1704
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
FKP3J002202B00KSSD
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Size Code
    3912
  • Height
    8.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    3mm