  • FK28X7R0J225KR006
FK28X7R0J225KR006
advertisement
Manufacturer No:
FK28X7R0J225KR006
HK JDW NO:
769-FK28X7R0J225KR006
Datasheet:
FK28X7R0J225KR006
Description:
FK 2.2μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 14186
Step5Bar-code shipping tag
FK28X7R0J225KR006
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm