  • FK26X7R2J333KN006
FK26X7R2J333KN006
advertisement
Manufacturer No:
FK26X7R2J333KN006
HK JDW NO:
769-FK26X7R2J333KN006
Datasheet:
FK26X7R2J333KN006
Description:
FK 0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 5175
Step5Bar-code shipping tag
FK26X7R2J333KN006
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    2214
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5.5mm
  • Width
    3.5mm