  • FH34SR-22S-0.5SH(99)
FH34SR-22S-0.5SH(99)
advertisement
Manufacturer No:
FH34SR-22S-0.5SH(99)
HK JDW NO:
355-FH34SR-22S-0.5SH(99)
Package:
Description:
FH34SR Series FFC, FPC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.020 0.50mm Solder 22 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~85°C 0.5A
Step5Bar-code shipping tag
FH34SR-22S-0.5SH(99)
    Phosphor Bronze
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Housing Material
    Liquid Crystal Polymer (LCP)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    FH34SR
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Positions
    22
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Current Rating
    500mA
  • Housing Color
    Gray
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Height Above Board
    0.039 1.00mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm