  • FH26W-35S-0.3SHW(10)
FH26W-35S-0.3SHW(10)
advertisement
Manufacturer No:
FH26W-35S-0.3SHW(10)
HK JDW NO:
355-FH26W-35S-0.3SHW(10)
Package:
Description:
FH26 Series FPC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.012 0.30mm Solder 35 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~85°C 0.2A
Step5Bar-code shipping tag
FH26W-35S-0.3SHW(10)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    35
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC 61249-2-21, LOW PROFILE
  • HTS Code
  • IEC Conformance
    YES
  • Current Rating (Amps)
    0.2A
  • Pitch
    0.012 0.30mm
  • Total Number of Contacts
    35
  • Current Rating
    200mA
  • Insulation Resistance
    50MOhm
  • Height Above Board
    0.039 1.00mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.20mm