  • FGH60T65SQD-F155
FGH60T65SQD-F155
advertisement
Manufacturer No:
FGH60T65SQD-F155
HK JDW NO:
598-FGH60T65SQD-F155
Package:
TO-247-3
Datasheet:
FGH60T65SQD-F155
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FGH60T65SQD-F155
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power - Max
    333W
  • Reverse Recovery Time
    34.6ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    120A
  • Test Condition
    400V, 15A, 4.7 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 60A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    79nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    240A
  • Td (on/off) @ 25°C