  • FGG.4B.310.CNAM92
FGG.4B.310.CNAM92
advertisement
Manufacturer No:
FGG.4B.310.CNAM92
HK JDW NO:
452-FGG.4B.310.CNAM92
Package:
Datasheet:
FGG.4B.310.CNAM92
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
Quantity:
In Stock : 4453
Step5Bar-code shipping tag
FGG.4B.310.CNAM92
  • Insert Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    4B
  • Number of Positions
    10
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    17A
  • Shell Size - Insert
    310
  • Cable Opening
    0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)