  • FGG.2B.013.CLAD92Z
FGG.2B.013.CLAD92Z
advertisement
Manufacturer No:
FGG.2B.013.CLAD92Z
HK JDW NO:
452-FGG.2B.013.CLAD92Z
Quantity:
In Stock : 6999
Step5Bar-code shipping tag
FGG.2B.013.CLAD92Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    2B
  • Number of Positions
    7 (6 + 1 Fluidic)
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    5A
  • Shell Size - Insert
    13
  • Cable Opening
    0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)