  • FG28C0G2A150JNT00
FG28C0G2A150JNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG28C0G2A150JNT00
HK JDW NO:
769-FG28C0G2A150JNT00
Datasheet:
FG28C0G2A150JNT00
Description:
FG 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 776
Step5Bar-code shipping tag
FG28C0G2A150JNT00
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    15pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm