  • FG26X7R2J103KNT06
FG26X7R2J103KNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG26X7R2J103KNT06
HK JDW NO:
769-FG26X7R2J103KNT06
Datasheet:
FG26X7R2J103KNT06
Description:
FG 10000pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 755
Step5Bar-code shipping tag
FG26X7R2J103KNT06
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm