  • FG18C0G2A180JNT06
FG18C0G2A180JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG18C0G2A180JNT06
HK JDW NO:
769-FG18C0G2A180JNT06
Datasheet:
FG18C0G2A180JNT06
Description:
FG 18pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2034
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
FG18C0G2A180JNT06
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    18pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm