  • FFA.1S.303.CLAC52Z
FFA.1S.303.CLAC52Z
advertisement
Manufacturer No:
FFA.1S.303.CLAC52Z
HK JDW NO:
452-FFA.1S.303.CLAC52Z
Package:
Description:
Plug, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
Quantity:
In Stock : 2531
Step5Bar-code shipping tag
FFA.1S.303.CLAC52Z
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Series
    1S
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    3
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    10A
  • Shell Size - Insert
    303
  • Cable Opening
    0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)