  • FDV0530-H-4R7M=P3
FDV0530-H-4R7M=P3
advertisement
Manufacturer No:
FDV0530-H-4R7M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-FDV0530-H-4R7M=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FDV0530-H-4R7M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    METAL ALLOY
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    4.7 µH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.0536Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    3.6A