  • FDD1-17251CBMW32-56
FDD1-17251CBMW32-56
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17251CBMW32-56
HK JDW NO:
649-FDD1-17251CBMW32-56
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17251CBMW32-56
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    33W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Max Power Dissipation
    33W
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    2.75A
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    3600 RPM
  • Air Flow
    290.0 CFM (8.12m3/min)
  • Noise
    60.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.925 in H2O (230.4 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP56, Water Resistant
  • Weight
    2.5lbs 1.1kg
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    HPLC, FDD1-17251
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H