  • FDD1-17251CBHW32-L56
FDD1-17251CBHW32-L56
advertisement
Manufacturer No:
FDD1-17251CBHW32-L56
HK JDW NO:
649-FDD1-17251CBHW32-L56
Step5Bar-code shipping tag
FDD1-17251CBHW32-L56
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    2.5lbs 1.1kg
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    HPLC, FDD1-17251
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx151mm H
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    44.8W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Max Power Dissipation
    44.8W
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    3.73A
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    4000 RPM
  • Air Flow
    325.0 CFM (9.10m3/min)
  • Noise
    64.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.134 in H2O (282.5 Pa)