  • FD300R17KE4PHOSA1
FD300R17KE4PHOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FD300R17KE4PHOSA1
HK JDW NO:
376-FD300R17KE4PHOSA1
Datasheet:
FD300R17KE4PHOSA1
Description:
IGBT MODULE 1700V 300A AG62MM-1
Step5Bar-code shipping tag
FD300R17KE4PHOSA1
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.3V @ 15V, 300A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Configuration
    Single Chopper
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    300A