  • FCR-50JT-52-2K4
FCR-50JT-52-2K4
advertisement
Manufacturer No:
FCR-50JT-52-2K4
HK JDW NO:
898-FCR-50JT-52-2K4
Datasheet:
FCR-50JT-52-2K4
Step5Bar-code shipping tag
FCR-50JT-52-2K4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -500/ +350ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W