  • FCN1913G822J-E4
FCN1913G822J-E4
advertisement
Manufacturer No:
FCN1913G822J-E4
HK JDW NO:
192-FCN1913G822J-E4
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
FCN1913G822J-E4
Description:
FCN 8200pF Film Capacitor ±5% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 400V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
FCN1913G822J-E4
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    Solder Pads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    4833
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.102 2.60mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm