  • FCC17B25SC200
FCC17B25SC200
advertisement
Manufacturer No:
FCC17B25SC200
HK JDW NO:
44-FCC17B25SC200
Package:
Datasheet:
FCC17B25SC200
Step5Bar-code shipping tag
FCC17B25SC200
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2000
  • Feature
    Board Lock, Filter
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    25
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Pitch
    2.74mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Current Rating
    2A
  • Flange Feature
    Housing/Shell (Unthreaded)
  • Connector Style
    D-Sub
  • Number of Ports
    1
  • Shell Size, Connector Layout
    3 DB B
  • Backset Spacing
    0.590 (14.99mm)
  • Max Supply Voltage (DC)
    300V
  • Length
    53.04mm