  • FC-255 69.0000KA-AG5
FC-255 69.0000KA-AG5
advertisement
Manufacturer No:
FC-255 69.0000KA-AG5
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FC-255 69.0000KA-AG5
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
FC-255 69.0000KA-AG5 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC-255 69.0000KA-AG5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FC-255
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.070W 4.90mmx1.80mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    69kHz
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm