  • FC-13A 32.7680KA-AG
FC-13A 32.7680KA-AG
advertisement
Manufacturer No:
FC-13A 32.7680KA-AG
HK JDW NO:
262-FC-13A 32.7680KA-AG
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
FC-13A 32.7680KA-AG datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FC-13A 32.7680KA-AG
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FC-13A
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    7pF