  • FAN1084T15
FAN1084T15
advertisement
Manufacturer No:
FAN1084T15
HK JDW NO:
699-FAN1084T15
Package:
TO-220-3
Datasheet:
FAN1084T15
Description:
Fixed PMIC 3 TO-220-3
Quantity:
In Stock : 17436
Step5Bar-code shipping tag
FAN1084T15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    25°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Voltage - Input (Max)
    7V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    4.5A
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Input Voltage (Min)
    4.75V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    4mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 4.5A