  • FAD1-12738DBJW12
FAD1-12738DBJW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12738DBJW12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FAD1-12738DBJW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-12738DBJW12
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12738DBJW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.816lb 370.13g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FAD1-12738
  • Size / Dimension
    Square - 127mm Lx127mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Current Rating
    500mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    3500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    193.0 CFM (5.40m3/min)
  • Noise
    56.0 dB(A)
  • Voltage Range
    21.6V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.460 in H2O (114.6 Pa)