  • FAD1-09225CBMW12
FAD1-09225CBMW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-09225CBMW12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FAD1-09225CBMW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-09225CBMW12
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-09225CBMW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.203lb 92.08g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FAD1-09225
  • Size / Dimension
    Square - 92.5mm Lx92.5mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    1.68W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.140A
  • Max Power Dissipation
    1.68W
  • Current Rating
    140mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    2600 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    49.4 CFM (1.38m3/min)
  • Noise
    34.5 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.124 in H2O (30.9 Pa)
  • Height
    92.5mm
  • Length
    92.5mm
  • Width
    25.00mm