  • FAD1-08032CBHW12
FAD1-08032CBHW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08032CBHW12
HK JDW NO:
649-FAD1-08032CBHW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08032CBHW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    0.238lb 107.95g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-08032
  • Size / Dimension
    Square - 80.5mm Lx80.5mm H
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Power Rating
    2.28W
  • Current Rating (Amps)
    0.190A
  • Max Power Dissipation
    2.28W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    190mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • RPM
    3800 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    50.0 CFM (1.40m3/min)
  • Noise
    42.4 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.292 in H2O (72.7 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    DC FAN
  • Height
    80.5mm