  • FAD1-08025CBLW12
FAD1-08025CBLW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08025CBLW12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FAD1-08025CBLW12
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08025CBLW12
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.189lb 85.73g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FAD1-08025
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Max Power Dissipation
    720mW
  • Current Rating
    60mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    2000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    26.8 CFM (0.750m3/min)
  • Noise
    21.6 dB(A)
  • Static Pressure
    0.078 in H2O (19.4 Pa)