  • FAD1-06025CSMW12
FAD1-06025CSMW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-06025CSMW12
HK JDW NO:
649-FAD1-06025CSMW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-06025CSMW12
  • Weight
    0.117lb 53.07g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    FAD1-06025
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Part Status
    Discontinued
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.080A
  • Max Power Dissipation
    960mW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    80mA
  • RPM
    3500 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    17.9 CFM (0.501m3/min)
  • Noise
    27.9 dB(A)
  • Static Pressure
    0.125 in H2O (31.1 Pa)