  • FA28X7R1E105KRU00
FA28X7R1E105KRU00
advertisement
Manufacturer No:
FA28X7R1E105KRU00
HK JDW NO:
769-FA28X7R1E105KRU00
Datasheet:
FA28X7R1E105KRU00
Description:
FA 1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 4862
Step5Bar-code shipping tag
FA28X7R1E105KRU00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm