  • FA26C0G2W682JNU00
FA26C0G2W682JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA26C0G2W682JNU00
HK JDW NO:
769-FA26C0G2W682JNU00
Datasheet:
FA26C0G2W682JNU00
Description:
FA 6800pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2902
Step5Bar-code shipping tag
FA26C0G2W682JNU00
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm