  • FA24NP02E332JNU06
FA24NP02E332JNU06
advertisement
Manufacturer No:
FA24NP02E332JNU06
HK JDW NO:
769-FA24NP02E332JNU06
Datasheet:
FA24NP02E332JNU06
Description:
FA 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2000
Step5Bar-code shipping tag
FA24NP02E332JNU06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm