  • FA24NP02A472JNU00
FA24NP02A472JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA24NP02A472JNU00
HK JDW NO:
769-FA24NP02A472JNU00
Datasheet:
FA24NP02A472JNU00
Description:
FA 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 13529
Step5Bar-code shipping tag
FA24NP02A472JNU00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm