  • FA23X7R1H106KRU06
FA23X7R1H106KRU06
advertisement
Manufacturer No:
FA23X7R1H106KRU06
HK JDW NO:
769-FA23X7R1H106KRU06
Datasheet:
FA23X7R1H106KRU06
Description:
FA 10μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 9344
Step5Bar-code shipping tag
FA23X7R1H106KRU06
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm