  • FA-238V 12.0000MC-K3
FA-238V 12.0000MC-K3
advertisement
Manufacturer No:
FA-238V 12.0000MC-K3
HK JDW NO:
262-FA-238V 12.0000MC-K3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-238V 12.0000MC-K3 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-238V 12.0000MC-K3
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-238V
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    ±100ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm