  • FA-238 24.5760MB-AJ3
FA-238 24.5760MB-AJ3
advertisement
Manufacturer No:
FA-238 24.5760MB-AJ3
HK JDW NO:
262-FA-238 24.5760MB-AJ3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.5760 MHZ 8.0PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
FA-238 24.5760MB-AJ3
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FA-238
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm