  • FA-20H 38.4000MF12CC-AG
FA-20H 38.4000MF12CC-AG
advertisement
Manufacturer No:
FA-20H 38.4000MF12CC-AG
HK JDW NO:
262-FA-20H 38.4000MF12CC-AG
Step5Bar-code shipping tag
FA-20H 38.4000MF12CC-AG
  • Series
    FA-20H
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±12ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm