  • FA-20H 27.0000MF19X-W
FA-20H 27.0000MF19X-W
advertisement
Manufacturer No:
FA-20H 27.0000MF19X-W
HK JDW NO:
262-FA-20H 27.0000MF19X-W
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-20H 27.0000MF19X-W datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-20H 27.0000MF19X-W
  • Series
    FA-20H
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±19ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm