  • FA-20H 25.0000MD30Y-B
FA-20H 25.0000MD30Y-B
advertisement
Manufacturer No:
FA-20H 25.0000MD30Y-B
HK JDW NO:
262-FA-20H 25.0000MD30Y-B
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-20H 25.0000MD30Y-B datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-20H 25.0000MD30Y-B
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    FA-20H
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.55 (mm)/L0.098XB0.079XH0.022 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Aging
    3 PPM/FIRST YEAR
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm