  • F863DS105K310ALW0L
F863DS105K310ALW0L
advertisement
Manufacturer No:
F863DS105K310ALW0L
HK JDW NO:
417-F863DS105K310ALW0L
Description:
F863 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 4160
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F863DS105K310ALW0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    F863
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.433W 26.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.791 20.10mm