  • F845DT104M760C
F845DT104M760C
advertisement
Manufacturer No:
F845DT104M760C
HK JDW NO:
417-F845DT104M760C
Description:
100nF Film Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
F845DT104M760C
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 760; SAFETY CLASS: X1
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    BULK/TRAY
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26mm