  • F601JF473J100L
F601JF473J100L
advertisement
Manufacturer No:
F601JF473J100L
HK JDW NO:
417-F601JF473J100L
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601JF473J100L
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    7.2mm