  • F601AG103K630C
F601AG103K630C
advertisement
Manufacturer No:
F601AG103K630C
HK JDW NO:
417-F601AG103K630C
Datasheet:
F601AG103K630C
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601AG103K630C
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Lead Pitch
    10mm