  • F450BM184J400C
F450BM184J400C
advertisement
Manufacturer No:
F450BM184J400C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F450BM184J400C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
180nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 10702
Step5Bar-code shipping tag
F450BM184J400C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • Capacitance
    180nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    8mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7132
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Length
    18mm